Dziś o tym, jak spędzamy czas wolny.

Materiał, który dla Was przygotowałam będzie wymagał od Was trochę wysiłku, ponieważ jak już pewnie zdążyliście się przyzwyczaić, nie dostajecie gotowej wiedzy na tzw. “tacy”.

Efektywna nauka musi skłaniać do wysiłku (np. przetłumaczyć podane słownictwo, czy rozwiązać zadania by wyćwiczyć i utrwalić nowe umiejętności.)  Automatyczne i  bezwiedne odtwarzanie i powtarzanie gotowej wiedzy słownikowej będzie raczej stratą czasu, bo nie pozostanie w pamięci na długo.

Wracając do sedna – materiał o czasie wolnym, to przede wszystkim kumulacja czasowników. Temat wymaga opisania czynności zarówno w trybie dokonanym, jak i niedokonanym.

Żeby tego było mało, w zależności od tego, czy opisujemy zeszłoroczne, tegoroczne, czy też przyszłoroczne wakacje – warto zastosować czasownik w czasie przeszłym, teraźniejszym lub przyszłym.

Słowo “ПРОВОДИТЬ” zostało w materiale wyeksponowane nie przypadkowo. Jest to kluczowe słowo, które będzie używane w temacie “czas wolny” najczęściej i we wszystkich możliwych konfiguracjach.

Podana baza słownictwa oraz zakres zagadnień gramatycznych mieszczą się w granicach poziomów A1 – A2

Kilka słów do nauczycieli i lektorów – 

Materiał nie narzuca sztywnych ram realizacji, a raczej daje Wam możliwość uruchomienia własnych pokładów wyobraźni i inwencji.

Potraktujcie ten zasób jako inspirację oraz leksykalną i wizualną bazę do stworzenia własnych fajnych i nietuzinkowych zajęć.

Plik do pobrania znajdziecie w banku materiałów

BANK MATERIAŁÓW

0 0 votes
Article Rating

Related posts

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments