Z ogromną radością obserwuję wzrost zainteresowania materiałami dla dzieci. Z tym większą ochotą zabieram się do tworzenia materiałów z myślą o najmłodszych.

Faktem jest, że rozpoczęcie nauki języka obcego w jak najmłodszym wieku daje najlepsze efekty. Nauka przebiega z zasadzie równolegle z poznawaniem języka ojczystego – dziecko uczy się i nabiera nowych umiejętności praktycznie bez wysiłku, ponieważ nauka mówienia i rozumienia nowych słów i zwrotów przebiega w naturalny i niewymuszony sposób.

Tak się składa, że sama jestem tego najlepszym przykładem. Moja mama, która jest Rosjanką mówiła do mnie w swoim języku, mój tata, jak i reszta mojej polskiej rodziny – po polsku, dlatego, kiedy jako dziecko zaczynałam mówić, posługiwałam się od razu zarówno językiem polskim, jak i rosyjskim. Jak to się stało? Nie wiem. Samo przyszło 😉

Dziecięcy potencjał do nauki języków jest ogromny, dlatego też warto wykorzystać ten czas, kiedy dziecko samoistnie wchłania otaczające je dźwięki, słowa i zwroty. Dlatego im wcześniej tym lepiej.

W ramach zachęty zamieszczam kilka próbek moich materiałów dla najmłodszych.

Owocnej zabawy 🙂

POBIERZ

POBIERZ

POBIERZ

POBIERZ

Related posts

Hinterlasse einen Kommentar

Please Kundenlogin kommentieren

Hinterlasse einen Kommentar

Diese Seite verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahren Sie, wie Ihre Kommentardaten verarbeitet werden.

Abonnieren
Eine Nachricht über