Z ogromną radością obserwuję wzrost zainteresowania materiałami dla dzieci. Z tym większą ochotą zabieram się do tworzenia materiałów z myślą o najmłodszych.

Faktem jest, że rozpoczęcie nauki języka obcego w jak najmłodszym wieku daje najlepsze efekty. Nauka przebiega z zasadzie równolegle z poznawaniem języka ojczystego – dziecko uczy się i nabiera nowych umiejętności praktycznie bez wysiłku, ponieważ nauka mówienia i rozumienia nowych słów i zwrotów przebiega w naturalny i niewymuszony sposób.

Tak się składa, że sama jestem tego najlepszym przykładem. Moja mama, która jest Rosjanką mówiła do mnie w swoim języku, mój tata, jak i reszta mojej polskiej rodziny – po polsku, dlatego, kiedy jako dziecko zaczynałam mówić, posługiwałam się od razu zarówno językiem polskim, jak i rosyjskim. Jak to się stało? Nie wiem. Samo przyszło 😉

Dziecięcy potencjał do nauki języków jest ogromny, dlatego też warto wykorzystać ten czas, kiedy dziecko samoistnie wchłania otaczające je dźwięki, słowa i zwroty. Dlatego im wcześniej tym lepiej.

W ramach zachęty zamieszczam kilka próbek moich materiałów dla najmłodszych.

Owocnej zabawy 🙂

POBIERZ

POBIERZ

POBIERZ

POBIERZ

3 2 votes
Article Rating

Related posts

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments